piktogram chemiczny


Schody, gładkie podłogi czy posadzki narażone na ciągłą styczność z wodą są niebezpiecznymi miejscami. Wystarczy chwila nieuwagi albo brak światła w pomieszczeniu by zrobić sobie krzywdę, dlatego na pewnych obszarach podłoża taśmy antypoślizgowe są nieodzowne.

Dzięki strukturze przypominającej papier ścierny lub w przypadku taśm basenowych - porowatej - są w stanie doskonale zabezpieczyć przed poślizgnięciem osobę lub ślizganiem maszyny jadącej po danej powierzchni.

Zbudowane są z cząsteczek piasku kwarcowego przyklejonego polimerem do taśmy PCW. Drugą stronę taśmy pokrywa bardzo silny klej. Są niezastąpione w różnego rodzaju placówkach, budynkach użyteczności publicznej, halach czy zakładach produkcyjnych.

Zanim jednak zdecydujemy się na kupno takiej taśmy, dobrze wiedzieć jaka będzie odpowiednia do jakiego rodzaju podłoża. Jest to bardzo istotne, gdyż na przykład gruboziarniste stosujemy na schodach, płytkach czy terakocie w miejscach, gdzie ruch odbywa się w umiarkowanym lub dużym natężeniu. Podobnie jest ze średnioziarnistymi.

Taśmami na mokre powierzchnie natomiast zabezpiecza się łodzie, jachty, baseny, a także toalety w domach spokojnej starości, ponieważ występuje tam podwyższone ryzyko poślizgnięć. Dzielą się ona na te do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Oprócz nich istnieje jeszcze wiele innych rodzajów taśm: super gruboziarniste, gruboziarniste na nierówne powierzchnie, ostrzegawcze, kolorowe, fotoluminescencyjne lub nakładki antypoślizgowe. Oczywiście różnią się gramaturą oraz tworzywem jakiego użyto do ich wykonania.

Tego rodzaju ochrona podłoża jest niezbędna w większości miejsc pracy. Właściciel firmy lub budynku ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom, klientom oraz wszystkim innych osobom przebywającym na terenie jego przedsiębiorstwa.

Taśmy są niezbędne, jeżeli chcemy zapobiec przykrym wypadkom. Korytarzem schody, rampy, kuchnie, łazienki, ciągi komunikacyjne to tylko niektóre z miejsc, gdzie bardzo łatwo o niebezpieczną dla życia lub zdrowia sytuację. Należy się więc przed tym odpowiednio zabezpieczyć.

W Techem znajdziecie Państwo między innymi taśmy antypoślizgowe ogólnego zastosowania, gruboziarniste, ostrzegawcze, fotoluminescencyjne, fotoluminescencyjne ostrzegawcze, łatwo zmywalne, błyszczące brokatowe, czy sygnałowe fluorescencyjne.

Wszystkie wykonano z wysokojakościowych tworzyw. Są łatwo zarówno w montażu (są samoprzylepne), jak i w czyszczeniu. Odporne na uszkodzenia mechanicznie, jak na przykład przetarcie oraz utratę koloru. Nie tracą swych właściwości nawet przez kilka lat.

Decydując się na zakup produktów Techem otrzymują państwo gwarancję wieloletniego bezpieczeństwa. Każda z taśm przez długi czas w doskonałym stanie będzie spełniać swoją funkcję, dzięki czemu zarówno Państwo, jak i wszyscy ludzie poruszający się po terenie Państwa przedsiębiorstwa będą mogli czuć się bezpiecznie.

taśmy antypoślizgowe x2 - x2

Top